Home / Arbeidsmarktindex

Arbeidsmarktindex oktober 2026: 1.950.458 vacatures

Bijgewerkt

Kort antwoord

Op 15 oktober 2026 telde Keywordise wereldwijd 1.950.458 openstaande vacatures: 1.387.290 daarvan geplaatst in de laatste 30 dagen en 384.495 nieuw in de afgelopen zeven dagen, van 52.267 werkgevers in 206 landen. 5,7% staat als remote vermeld. De telling wordt elke dag opnieuw opgebouwd uit vacatures die in de voorgaande 72 uur als open zijn bevestigd.

1.950.458Openstaande vacatures
1.387.290Geplaatst in de laatste 30 dagen
384.495Nieuw in de laatste 7 dagen
52.267Werkgevers
5,7%Remote
206Landen

Vacatures per land

#LandVacaturesNieuw deze weekRemote
1Verenigde Staten1.198.907232.5854,8%
2Verenigd Koninkrijk78.49315.9144,6%
3Duitsland58.29610.4483,9%
4India53.62913.4843,4%
5Canada52.31911.6346,3%
6Frankrijk44.8288.5052,2%
7Nederland22.2394.0772,3%
8Australië20.4754.9952,9%
9Spanje17.2443.4207,4%
10Mexico15.7353.31111,4%
11Singapore14.2272.2701,7%
12Brazilië14.0452.80111,7%
13China13.9452.8493,4%
14Filipijnen13.3562.19816,2%
15Italië12.8172.7834,6%
16Polen10.9142.31011,9%
17Maleisië10.7361.6692,5%
18Japan8.8679982,4%
19Hongarije8.0915652,8%
20Ierland7.1721.6473,8%
21Zweden6.8251.8273,0%
22België6.6961.1163,0%
23Portugal6.1221.2028,4%
24Verenigde Arabische Emiraten6.0681.5992,6%
25Zwitserland6.0121.3403,2%
26Zuid-Afrika5.9271.21515,4%
27Taiwan5.1458162,2%
28Thailand5.1161.8932,0%
29Indonesië5.1139953,5%
30Colombia4.62384125,1%
31Griekenland4.50898210,5%
32Oostenrijk4.4769403,5%
33Saoedi-Arabië4.4268003,2%
34Roemenië4.08377210,3%
35Hongkong3.6424871,6%
36Zuid-Korea3.6106653,4%
37Vietnam3.5925503,3%
38Argentinië3.42764529,8%
39Israël3.3145562,1%
40Egypte3.2205816,5%
41Nieuw-Zeeland3.0527793,7%
42Tsjechië2.7955156,1%
43Denemarken2.6085464,4%
44Peru2.31739015,0%
45Bulgarije2.27835013,9%
46Chili2.19935412,6%
47Turkije2.1465016,2%
48Noorwegen1.9093273,2%
49Oekraïne1.86738622,0%
50Finland1.7174643,0%
51Costa Rica1.60940731,0%
52Slowakije1.3852488,7%
53Litouwen1.3803838,3%
54Marokko1.3672115,6%
55Pakistan1.36223620,7%
56Jordanië1.25717710,2%

Vacatures per beroepscategorie

BeroepscategorieVacaturesAandeelDe meeste vacatures in
Management257.51713,2%Verenigde Staten
Sales210.59710,8%Verenigde Staten
IT en software176.8069,1%Verenigde Staten
Zorg155.1378,0%Verenigde Staten
Financiën en bedrijfskunde134.3956,9%Verenigde Staten
Kantoor en administratie129.7696,7%Verenigde Staten
Engineering123.0546,3%Verenigde Staten
Transport en logistiek93.4104,8%Verenigde Staten
Installatie, onderhoud en reparatie73.9353,8%Verenigde Staten
Productie69.3103,6%Verenigde Staten
Zorgondersteuning65.5663,4%Verenigde Staten
Onderwijs51.9492,7%Verenigde Staten
Horeca51.1822,6%Verenigde Staten
Persoonlijke dienstverlening48.1262,5%Verenigde Staten
Kunst, design en media35.8241,8%Verenigde Staten
Wetenschap en onderzoek33.1251,7%Verenigde Staten
Sociaal werk32.3991,7%Verenigde Staten
Bouw23.3111,2%Verenigde Staten
Beveiliging22.5691,2%Verenigde Staten
Schoonmaak en facilitair15.5030,8%Verenigde Staten
Juridisch9.4160,5%Verenigde Staten
Landbouw2.7370,1%Verenigde Staten

Hoe deze cijfers tot stand komen

Een vacature telt als open als we in de voorgaande 72 uur hebben bevestigd dat ze nog online staat. De telling wordt elke dag opnieuw opgebouwd; een gesloten vacature verdwijnt de volgende dag uit de telling. "Geplaatst in de laatste 30 dagen" gebruikt de datum van de werkgever als die er is. Elke vacature krijgt op basis van titel en omschrijving een van 22 beroepscategorieën en via haar locatie een land; vacatures zonder leesbaar land tellen alleen mee in het wereldtotaal. Werkgevers staan er zoals ze zichzelf noemen. Een land krijgt een pagina vanaf 1.000 vacatures, een categorie binnen een land vanaf 300.

Data downloaden

Vrij te gebruiken onder CC BY 4.0: vermeld "Keywordise Arbeidsmarktindex" met een link naar deze pagina.

Zie alle vacatures en solliciteer met een cv per vacature

Keywordise koppelt deze vacatures aan je cv, schrijft per vacature een eerlijk cv en solliciteert voor je. 7 dagen gratis, 27 sollicitaties, geen betaalgegevens.

Gratis proberen →

Veelgestelde vragen

Hoeveel vacatures staan er nu open?

Op 15 oktober 2026 telde Keywordise 1.950.458 openstaande vacatures in 206 landen, waarvan 384.495 nieuw in de afgelopen zeven dagen.

Welke landen hebben de meeste vacatures?

Verenigde Staten: 1.198.907; Verenigd Koninkrijk: 78.493; Duitsland: 58.296.

Hoeveel vacatures zijn remote?

5,7% van de vacatures die we tellen staat als remote vermeld.

Welke beroepscategorieën hebben de meeste vacatures?

Management: 257.517; Sales: 210.597; IT en software: 176.806.

Hoe vaak wordt dit bijgewerkt?

Elke dag. Elk getal wordt opnieuw opgebouwd uit vacatures die in de voorgaande 72 uur als open zijn bevestigd.

Mag ik deze data gebruiken?

Ja, onder CC BY 4.0. Download de CSV-bestanden op deze pagina en vermeld de Keywordise Arbeidsmarktindex met een link.